פעילות הציבור למען רווחת בעלי החיים

גלבוע

 

 

 

 

 

 

 


פעילות הציבור למען רווחת בעלי החיים וצדק חברתי


 • ב-12 לאוקטובר 2010 התקיימה הפגנת ענק מול תחנת המשטרה הראשון לציון. מאות אנשים מכל רחבי הארץ באו למחות על אזלת יד של רשויות אכיפת החוק בטיפול בתלונות על התעללות בבעלי חיים.
  התאכזרות כלפי בעלי החיים הפכה למכת המדינה. לפי נתונים סטטיסטיים של משרד לביטחון פנים , יותר מ-85% מכלל התלונות המוגשות במשטרה נגד מתעללים בבעלי חיים נסגרות מסיבות אלו ואחרות. מיעוטן מגיע ללשכות התביעות או לפרקליטות, ומיעוטן של אלה מגיע אל בתי המשפט. גם בתיקים בהם מוגשים כתבי אישום, זוכים העבריינים לעיתים רבות, רבות מידי, לגזרי דין מקלים. אזרחי מדינת ישראל, קמים לזעוק את זעקת כאבם של החלשים שביננו, בעלי חיים. הם אלה שלא מסוגלים להגן על עצמם! הפעם זה מאבק על הביטחון של כולנו מכוון שאלימות כלפי בעלי חיים - סופה לפגוע בבני אדם! לתמונות מההפגנה לחצו כאן

 • ב-3 לאוקטובר מציינים ברחבי העולם יום בינלאומי להחמרת חוקים נגד מתעללים בבעלי חיים. בציון יום זה בשנת 2010 משתתפו נציגים של כ-30 במדינות ברחבי העולם בדרישה מהממשלות להחמיר ענישה למתאכזרים כלפי החיות. לפרטים נוספים ולאירוע יום הבינלאומי למען החמרת חוקים נגד התעללות בבעלי חיים בפייסבוק לחצו כאן
  ב-3 לאוקטובר 2010, במסגרת יום הבינלאומי למען החמרת חוקים נגד התעללות בבעלי חיים, קבוצת "אזרחים למען החיות במכלאות הרשותיות" פנתה במכתב פתוח לעו"ד יהודה וינשטיין, ליועץ משפטי לממשלה ולעו"ד משה לדור, פרקליט המדינה, בבקשה לפעול להגברת הרתעה נגד התעללות בבעלי חיים.
  To read the English version of open letter to Israeli DOJ Chief and to State Prosecutor of Israel, please click here

  בנוסף, יצרנו טבלה השוואתית של ענישה בעבירות התעללות בבע"ח, הטבלה כוללת רשימה ותיאור תיקים שנדונו בבתי המשפט ופורסמו במאגרים משפטיים בישראל ב-10 שנים. הטבלה מפורסמת באתר של "אזרחים למען החיות במכלאות הרשותיות" בדף זה.
  להורדת הטבלה מהאתר לחצו כאן


 • ב-27 לנובמבר 2009, יום בינלאומי חופשי מפרוות, מציינים גם בישראל. עשרות אזרחים הפגינו בכיכר המדינה בתל-אביב, הניפו שלטים עם צילומי זוועה של חיות שעורם נפשטו בעודם בחיים, שצולמו ברחבי העולם. תעשיית פרווה היא אכזרית ביותר, חיות בר נצדות ומתות ביסורים במלכודות, בכלובים בחוות גידול, חיות מחמד נגנבות מבתיהם, וכל זה, בכדי לייצר מעיל פרווה אופנתי, ואפילו צעצוע זול שעשוי מפרווה אמתית, כאשר זמינים לנו אינספור חומרים וסיבים צמחיים וסינתטיים לייצור בגדים ופריטי אפנה. אין שום הצדקה לענות בעלי-חיים ולהורגם לשם ייצור מוצרי מותרות שיש להם תחליפים בשפע. בין האנשים שהגיעו להפגנה היו גם ח"כ רונית תירוש (קדימה), יוזמת הצעת החוק לאיסור סחר בפרוות של חיות מחמד, שחקניות מיכל גבריאלוב ושרית וינו-אלעד, דוגמן מור דיי, עו"ד ראובן לדיאנסקי, חבר מועצת העיר תל אביב, ומפורסמים אחרים. מארגני המחאה עמותת תנו לחיות לחיות וקואליציה בינלאומית נגד פרוות יחד עם ארגונים למען בעלי החיים מקדמים כעת חקיקה לאיסור גורף של סחר בפרוות כל בעלי החיים.
  לצפיה בתמונות מההפגנה כאן


 • ביום 3 ליוני 2009 עשרות אנשים מכל רחבי הארץ באו להפגין ולהביע התנגדות נחרצת להמשך העסקתו של דר' צדוק בתפקידו של הוטרינר הרשותי של אשקלון. ההפגנה התקיימה מול בית העירייה בשעה 18:00 לקראת דיון במועצת העיר בעניינו של ד"ר צדוק. יותר משנה עברה מאז חשיפת תחקיר מזעזע של "כלבוטק", אך צדוק ממשיך לכהן בתפקידו, כאילו לא היה דבר. הישיבת מועצת העיר אשקלון התקיימה בדלתיים סגורות והתערכה עד שעות מאוחרות של הלילה. ברוב קולות של 11 בעד ו8 נגד, הוחלט אתמול לפטר את צדוק מתפקידו.
  חברי מועצת העיר שהצביעו בעד פיטוריו של צדוק: בני וקנין (ראש העיר), סופה ביילין, שמעון כהן, שלמה כהן, מישל בוסקילה, רוני מהצרי, אלכס סולטונוביץ', אלכס חרוביץ', איתמר שמעוני, אורן שני, יורם שפר.
  הצביעו נגד פיטוריו: אבי קריסי, ניסים כלפון, אלי שאולי, הרצל ברזילי, קובי מיכאל, רמי גואטה, יהושוע בוכניק, עמרם בן דויד.
  אנו לא נרפה ולא נוותר עד מיצוי צדק המלא עם צדוק - מיצוי דין פלילי ומשמעתי עימו!
  לצפיה בתמונות מההפגנה כאן
  הכתבה ב-YNET לקראת דיון במעוצת העיר אשקלון
  לכתבה באתר "אשקלונים"

 • ביום 17 למרץ 2009 בשעה 11:00 בבוקר התקיימה הפגנה גדולה בארגון עמותת "תנו לחיות לחיות" מול בית העירייה באשקלון. באותה השעה בה אמור להיערך השימוע שנקבע לווטרינר העירוני דר' יואב צדוק שמעלליו התאכזרות לבעלי חיים נחשפו בתחקיר כולבוטק לפני שנה. בכירי העירייה בחרו להסתתר מאחורי תריסי החלונות ולהסתכל על המפגינים מהמרפסת של בניין העירייה. לכתבה ב-mynet "דרום" לחצו כאן. לכתבה וסרטון בוואלה כאן לתמונות מההפגנה כאן.

 • ביום 8 לפברואר 2009 נערכה במלון "גולדן טאוור" באשקלון מסיבת עיתונאים בקריאה לפטר לאלתר את ד"ר צדוק ולהעמידו לדין. במסיבת העיתונאים שערכה עמותת "תנו לחיות לחיות" השתתפו חבר הכנסת גלעד ארדן, פעילים למען בעלי חיים, מפורסמים ותושבי העיר אשקלון. כפי שנחשף בתחקיר "כלבוטק" ביום 13.3.08, ראו תחקיר מס' 18 הוטרינר מאשקלון ותחקיר מס' 17 להציל את ונוס, בתוקף תפקידו כווטרינר עירוני של אשקלון, ד"ר יואב צדוק הורג לכאורה במו ידיו אלפי כלבים וחתולים מדי שנה, ללא אבחנה וללא התחשבות – לא בהם ולא בבעליהם. כמו כן בדו"ח המסקנות שפרסמה ועדת החקירה מטעם השירותים הוטרינרים עולות מסקנות קשות בדבר ד"ר צדוק. למרות דו"ח ועדת החקירה שהוגש בתאריך 1.05.2008 וכן עשרות תלונות למשטרה ולמשרד החקלאות שהוגשו ע"י עמותת "תנו לחיות לחיות" נגד פשעיו של ד"ר יואב צדוק במהלך השנים, הנ"ל ממשיך בעבדותו כרגיל. לתמונות ממסיבת העיתונאים לחצו כאן

 • לקראת הכרעת בג"צ בעניין החתולים, שתקבע האם זכותם של החתולים לחיות במדינה מתוקנת ונאורה או כי חזרנו לימי החושך בהם חייהם של חתולים הם הפקר. עמותת "תנו לחיות לחיות" בשיתוף עם חב' OBSESSIVE, יוצאים בפעילות גרילה שתעלה את העניין לסדר היום הציבורי. מטרת הפעילות היא להעלות את נושא בג"צ החתולים לסדר היום הציבורי ולגרום לתושבים לחתום על עצומה הדורשת כי משרד החקלאות יכבד את פסיקת בג"צ החתולים משנת 2004, אשר קבעה כי יש זכות אלמנטרית לחתולי הרחוב לחיות ולהיות מטופלים על ידי בני האדם. ברור לכל כי הפתרון ההומאני הנכון ביותר אשר מחד שומר על בריאותם של החתולים ומאידך מפחית את קצב ריבויים, הוא עיקור וסירוס שהנה שיטה מוכחת אשר נוקטים בה במקומות רבים בעולם.
  לתמונות מהפעולה הלילית כאן

 • כל שנה בחול המועד פסח מתקיים במכון ויצמן "פסטיבל המדע". ביום 23 לאפריל 2008 (חול המועד) עשרות אנשים באו להפגין נגד התעללות קשה בקופים ובחתולים המוחזקים במעבדות ניסוים וליידע את מבקרי הפסטיבל על הסבל הנוראי ומיותר שהם חווים מידי יום במעבדות המכון.
  לכתבה מצולמת בוואלה כאן
  לתמונות מההפגנה כאן

 • בעקבות החשיפה בתוכנית כלבוטק על מעשיו של הוטרינר העירוני דר' צדוק בתאריך 16 למרץ 2008 התקיימה הפגנה מול עיריית אשקלון, עשרות אנשים הגיעו להפגין. כתבת וידאו
  וטרינרים לא מוכנים לשתוק מול הזוועות. להלן המכתב של דר' גלית שרון, הוטרינרית מזה 11 שנה, לעיריית אשקלון.
  חוג אוהדי הפועל ירושלים נרתם למאבק נגד הוטרינר העירוני של אשקלון - ד"ר יואב צדוק. לקריאת ההודעה כאן

 • המלאך של הכלבים המסוכנים , 23 בפברואר 2008, מאת אילן שניג, וואלה! חדשות
  יובל מנדלוביץ' הוא התקווה האחרונה של כלבים המוגדרים מסוכנים, ועברו התעללות או קרבות כלבים: אם יגיעו לרשויות, יורדמו.

 • הפגנה מול בית משפט השלום בראשון לציון למען שחרור הקופים ממכון ויצמן ביום 7.2.08 בבית משפט השלום בראשון לציון התקיים הדיון המשפטי בתביעה של "תנו לחיות לחיות" נגד מכון ויצמן. באותו יום, בשעה 09:30, התקיימה ההפגנה מול בית משפט השלום.
  ההפגנה היא חלק מהמאבק הציבורי שיימשך עד לשחרורם של פיקאצ'ו, גאידמאק, שוקי, בוץ', קוקו, זובומופו ותקע – הקופים שכלואים במעבדה של פרופ' גרינוולד במכון ויצמן.

 • הפגנה ברחבת בית משפט השלום בתל-אביב נגד אגודת צער בעלי חיים תל-אביב ולוכדי חתולים, 29.11.2007
  קרב חתולים בבית המשפט בתל אביב כתבה ב-Ynet מעת ארז ארליכמן, 29.11.2007

 • פנייתו של עו"ד גלעד הלר בעניין חסינות וטרינרים ברשויות מקומיות מפני העמדה לדין, פברואר 2007

 • מי יציל את מצילת חתולי הרחוב? עתון "ידיעות בת-ים", 10 לאוגוסט 2007
  רעיה דוקטורנקו, שמצילה חתולי רחוב בהתנדבות, קיבלה דוח חנייה כשטיפלה בחתול פצוע. רק בבית משפט ניאותה העירייה להמיר את הדוח להתראה.

 • המלאך מבאר שבע עמותת "תנו לחיות לחיות", 1 למאי 2007
  לפני כשנה פנה אל עמותת "תנו לחיות לחיות" רן פחימה מבאר שבע כבן 24 עם רעיון מטורף למען בעלי החיים – ארגון מסע אופניים באירופה וגיוס תרומות למען "תנו לחיות לחיות". בחודש מאי אשתקד יצא מסע האופניים לאירופה וארך מעל 1000 ק"מ . לאורך המסע הועלתה המודעות לעמותה .מאז אותו יום דרכו של רן והעמותה נשזרו ורן הפך למלאך השומר של החיות באזור הדרום. לאחרונה טיפל רן במספר קריאות באזור הדרום הקשורות לבעלי חיים ושהיו זקוקים לטיפול מיידי .

 • פנייתו של תושב קריית שמונה שנתקל לדבריו בהתנהגותו חסרת החמלה של הוטרינר הרשותי, מרץ 2007

 • הפגנה מול תחנת ההסגר העירונית חיפה, פברואר 2006