סרטוני תחקירים

תחקירי תוכנית כלבוטק

  • ביום 13 למרץ 2008 תוכנית התחקירים כלבוטק חשפה את מעלליו של ד"ר יואב צדוק, הווטרינר העירוני של אשקלון , המצלמות הנסתרות של כלבוטק עקבו במשך חודשים רבים אחרי התנהלותו של ד"ר צדוק וחשפו התעללות קשה בכלבים ובחתולים.

לצפייה בתחקיר על מעלליו של ד"ר יואב צדוק יש לבחור תחקיר מס' 18 הוטרינר מאשקלון ותחקיר מס' 17 להציל את ונוס

הצפיה בסרטונים אינה מומלצת לילדים

בעקבות חשיפת התעללות מזעזעת יצאה עמותת "תנו לחיות לחיות" בקריאה לפעולה ופרסמה עצומה התובעת את פיטורי ד"ר יואב צדוק, הווטרינר העירוני של אשקלון, ואת העמדתו לדין בגין פשעיו.

ב-16 למרץ 2008 התקיימה הפגנת ענק באשקלון. תושבים רבים התאספו ודרשו לפטר את צדוק לאלתר ולמצות דין איתו. ביום 19 למרץ 2008 השחקנית אורנה בנאי ודוברת עמותת "תנו לחיות לחיות" אתי אלטמן, שהגיעו למחות נגד המשך העסקתו של הווטרינר העירוני באשקלון, עוכבו לחקירה בגין תקיפת שוטר והפגנה לא חוקית. גולן יוכפז, עורך "כלבוטק", צלם וכתבת התוכנית שהגיעו לסקר את המחאה, עוכבו אף הם לחקירה על ידי המשטרה. המשטרה ביקשה להחרים את הקלטת שהם צילמו באירוע ומערכת "כלבוטק" התנגדה והבהירה שהיא לא מוכנה להעביר את החומרים ללא צו משפט כנדרש. המשטרה סירבה לשחרר את הצלם ואת הקלטת", אמר יוכפז ל-ynet , יושב ראש מפלגת הירוקים, פאר ויסנר תוהה על החלטת המשטרה: "הפגנה עד 50 איש לא דורשת רישיון ואני קורא למשטרת ישראל להפסיק להתעסק בשטויות ולנסות לייצר כותרות ופרובוקציה ובמקום זה לעצור לחקירה את הווטרינר העירוני של אשקלון אשר אינו ראוי להישאר יום אחד נוסף בתפקידו".  • הסרטון הבא שלפניכם הוא תחקיר כלבוטק ששודר בערוץ 2 ב-7 במרץ 2006. את התוכנית משדר רפי גינת. כתבתם של אמי אילן, דני דגן, ירון כהן. בתכנית נחשפת התעללות בבעלי-חיים על-ידי עובדי רשות מטה-בנימין.
    הצפיה בסרטון אינה מומלצת לילדים
    לצפייה בתחקיר

ביום 12 למרץ 2006 קיימה ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ישיבה שכינס היו"ר, ח"כ אברהם פורז, ובמהלכה צפו חברי הנוכחים בכתבת כלבוטק. לקריאת פרוטוקול מישיבת ועדת החינוך

ביום 14 ליוני 2006 משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד עובדי מחלקת התברואה ונגד דר' אפרים קרן, הוטרינר הרשותי של מטה בניימין, בגין עבירות התעללות בכלבים ובחתולים. למרות כל חשדות הקשים הללו, דר' קרן ממשיך לכהן בתפקידו של הוטרינר הרשותי ואף חמור מזה, ביום 8 לינואר 2007 ביקשו באי הכוח של משרד החקלאות למחוק את כתב האישום שהוגש נגד דר 'קרן, והודיעו לבית המשפט כי במסגרת "הסדר טיעון" ינקטו נגד דר' קרן הליכים משמעתיים. ביום 17 לינואר 2008 המתלוננים בתיק הגישו ערר על החלטה זו, המהווה הלכה למעשה סגירת תיקים הפלילי נגד דר' קרן, לכבוד היועץ המשפטי לממשלה. אך הפרקליטות דחתה את הערר. חשוב לציין שדר' קרן תיכנן לפזר רעל מסוג סטריכנין חצי שנה לאחר הסדר הטיעון.

מתוך הכתבה האכיפה נופלת בין הכיסאות והחיות סובלות שפורסמה ב"הארץ" מעת צפריר רינת עולה: "בעניין הווטרינר של מטה בנימין, נמסר ממשרד החקלאות שהתברר שאחריותו התבטאה בכך שלא וידא שחתולים מטופלים כיאות על ידי עובדי המועצה. כמו כן התברר שהוא עבד רק במשרה חלקית ולא היה בימים שבהם החתולים הוחזקו במועצה ולכן הוחלט לנקוט נגדו הליכי משמעת בלבד."