חוקים, תקנות, הנחיות ופסקי דין

הצילו

דף זה מרכז הפניות לחוקים ולפסקי דין הקשורים להחזקת בעלי חיים ולמכלאות הרשותיות, ולקט פסקי דין שנדונו בבתי משפט בשנים האחרונות.

 

 

 

 

חוקים, תקנות, הנלחיות הנוגעים לטיפול, הגנה, והחזקת בעלי חיים:

לעיון בלקט פסקי דין שנדונו בבתי המשפט בעבירות התעללות בבעלי חיים - לחצו כאן

תקדימים המשפטיים ופסקי דין בנושאים של טיפול בבעלי חיים ע"י הרשויות


להלן החלטות תקדימיות של בית-המשפט העליון בשבתו כבית-המשפט הגבוה לצדק (בג"צ 4884/00, עמותת "תנו לחיות לחיות" והעמותה למען החתול בישראל נ' מנהל השירותים הווטרינריים בשדה במשרד החקלאות, "מגן לחתול", נעמה אדלר-בלו, אייל בלו, אגודת צער בעלי חיים בישראל).

ביהמ"ש העליון קיבל את העתירה, בפוסקו כי יש לתקן את הנוהל, אשר אינו עונה על מבחנים של מידתיות באיזון בין האינטרס הציבורי בשמירה על בריאות הציבור ובין זכותם של בעלי-החיים להגנה. נפסק כי המתת חתולי רחוב חייבת להיעשות במשורה, תוך תחימתה לגבולות ברורים ככל האפשר של זמן ומקום והגבלת הנסיבות שבהן ניתן להוציאה לפועל. עליה להיות הצעד האחרון, הננקט רק משלא ניתן להגן ביעילות על שלום בני-האדם באמצעים אחרים שעלותם סבירה.

ניצחנו – בג"צ אוסר על המתת חתולי רחוב , מאמר של עו"ד מרקס על בג"צ חתולים השני.

 

להלן החלטות תקדימיות של בית משפט השלום בחדרה (בש"א 4419/06, ת.א 5449/06 אביב אילון הרופא נ' הווטרינר המחוזי בחדרה), בהן נקבע כי כלב שנחשד כי נשך בן אדם, יישאר בבידוד בבית בעליו ולא יובל לתחנת ההסגר העירונית:

פסקי הדין הנ"ל נמצאו באתר "נזק"

  להלן החלטות של בימ"ש השלום בנצרת (בש"א 2974/07, ת.א 3097/07 תנו לחיות לחיות ע"ר נ' עיריית טבריה)שניתנו בעניינו של הווטרינר ד"ר אור, הווטרינר העירוני בטבריה, אשר נחשד כי התעלל בבע"ח במכלאה העירונית. הראשונה - צו מניעה זמני שאסר עליו להיכנס למכלאה; השניה - ההחלטה לביטול הצו הזמני לאור הסכמתו של הווטרינר שלא לבוא במגע עם המכלאה: